facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 17 Mar, 2016
- brak komentarzy
Przedwiośnie v/s wiosna.

CIMG6834

Wczorajszy dzień był bez wątpienia najbardziej słoneczny w Polsce od początku rozpoczęcia meteorologicznej wiosny, datowanej na 1 marca. Podobnie zapowiada się dzisiaj – w całej Polsce będzie przeważać piękna, słoneczna pogoda. Miejscami utrzymują się jeszcze mgły radiacyjne (czyli takie, które powstają nad ranem na skutek nocnego wypromieniowania ciepła). Przed południem powinny one już wszędzie zaniknąć.

CIMG6833

Przyglądając się sytuacji barycznej nad Europą, można zauważyć, że od wybrzeża Grenlandii, przez Północny Atlantyk po Wyspy Brytyjskie i północną Francję rozciąga się potężny układ wysokiego ciśnienia, który będzie okupować ten obszar przez co najmniej kilka najbliższych dni. Jednocześnie znad Arktyki nad wschodnią Skandynawię i Rosję rozpoczyna się rajd układów niżowych. Dla nas oznacza to ochłodzenie i wtargnięcie zimnych mas powietrza arktycznego. Najwcześniej bo już jutro w piątek i najbardziej odczują to mieszkańcy wschodnich regionów naszego kraju.

CIMG6832

Prognozy pogody na nadchodzący Wielki Tydzień nadal podtrzymują przewagę przedwiosennych temperatur, a miejscami wręcz zimowych. W ciągu dnia będziemy notować zaledwie kilka stopni powyżej zera, a nocami liczne przymrozki i mróz, nawet do -10 stopni na wschodzie i północnym-wschodzie Polski. Do tego należy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem i śniegu. Jak na razie, przedwiośnie mocno trzyma pozycję lidera w pogodzie i musimy jeszcze trochę poczekać, aż wiosna termiczna z temperaturami rzędu +18, +20 stopni na dobre u nas rozpakuje walizki.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Komentuj na FB

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.