facebooktwitteryoutube
O Blogu Aktualności Las Grzyby Pogoda Perły dendroflory Drzewa Wrocławia Wywiady Z życia wzięte Linki Współpraca Kontakt
Aktualności - 28 paź, 2017
- brak komentarzy
Dzisiaj w nocy przechodzimy na czas zimowy.

Babie lato i Polska Złota Jesień 2017 roku ostatecznie przechodzą do historii. Spadek temperatury, systematycznie nasilający się wiatr, związany ze zbliżaniem się aktywnego układu niskiego ciśnienia “Grzegorz”, który strąci tysiące liści z drzew i w końcu zmiana czasu z letniego na zimowy, przypominają nam, że wchodzimy w najbardziej mroczną część roku, gdzie dominują szaruga, zimno oraz ponura aura. Można się zdołować albo… ucieszyć, że pośpimy o godzinę dłużej. ;))

W mediach szumnie zapowiadano, że to jedna z ostatnich zmian czasu ponieważ w większości poparty wniosek Polskiego Stronnictwa Ludowego, spowoduje, że w końcu nie będziemy narażeni na ogromny wysiłek, związany z przestawieniem zegarów. ;)) Niestety, byłoby to niezgodne z przepisami unijnymi i póki co, wydaje się, że wielkie plany spaliły na panewce. Wprawdzie sprawa zmiany czasu jest coraz głośniej podnoszona w Parlamencie Europejskim, ale dopóki nie będzie oficjalnego ruchu ze strony tęgich głów tam siedzących, nie ma powodu do pobijania z radości, rekordu – w skoku wzwyż – z tego powodu. ;))

W Polsce zmiana czasu została wprowadzona w okresie międzywojennym, następnie w latach 1946-1949 i 1957-1964; obecnie obowiązuje nieprzerwanie od 1977 roku. Projekt PSL, który zakłada brak zmiany czasu na letni i zimowy zyskał już jednomyślne poparcie komisji administracji i spraw wewnętrznych polskiego Sejmu. Przez całą izbę może być procedowany na posiedzeniu w listopadzie. Rozróżnienie na czas zimowy i letni stosuje się w blisko 70 krajach na świecie. Obowiązuje we wszystkich krajach europejskich, z wyjątkiem Islandii i Białorusi. W 2014 roku na stałe na czas zimowy przeszła Rosja.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Drukuj
  • email

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.